YKS-Dil

Nedir?

YKS-Dil ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci kabul eden, yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. YKS-Dil her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81 il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin ‘de Lefkoşa'da yapılır.

24YD® YKS-Dil Hazırlık Süreci

YKS-Dil’e yönelik hazırlık programına katılmak isteyen kursiyerden en az A2 Pre-Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir. İlk aşamada yapılacak olan seviye tespitte kursiyer bu seviyede İngilizce bilgisine sahip ise doğrudan sınav hazırlık programına alınır. Henüz sınav hazırlık programına hazır olmayan kursiyer genel İngilizce programına yönlendirilerek sınav hazırlık için gerekli seviyeye getirilir.

YKS-Dil hazırlık programına başlayacak olan kursiyere öncelikle YKS-Dil deneme sınavı uygulanır. Sonuçlar eğitmen ve kursiyer ile birlikte değerlendirilerek kursiyerin ihtiyaçlarına yönelik bir program hazırlanır. Dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma ve anlama becerilerine yönelik kursiyere özel olan bir müfredat hazırlanır. Eğitim süresince kursiyere tüm sınav teknik ve taktikleri ile birlikte zengin bir içeriğe sahip olan materyaller sunulur. Gelişimi gözlemlemek amacıyla yapılan ara denemeler dışında eğitim sonunda kursiyer genel bir deneme sınavına daha alınır. Daha sonra sınava gireceği zamana kadar belirlenen zamanlarda deneme sınavlarına katılır ve sonuçları eğitmen ile birlikte değerlendirerek sınava yönelik ücretsiz rehberlik hizmeti alır.

Sizi Arayalım
CAPTCHA CAPTCHA